Pre konanie dobra treba trošku odvahy. Don Bosco

Tipy a Triky

Ponúkame vám zopár tipov a trikov ako si spestriť pôstne obdobie.

Späť na zoznam tipov a trikov
Tip na film: Ja som Gabriel Pridané: 24.03.2018

Tip na film: Ja som Gabriel

Neúprosné slnko, vyschnutá zem a neúspešná ekonomika sa usídlili v malom Texaskom mestečku. Počas desiatich rokov mestečko Promise, Texas poznáva jedno prekliatie za druhým. Je to neplodné, zlomené a umierajúce mesto plné zúfalstva, až pokým sa neukáže Gabe. Jeden manželský pár nájde chlapca, ktorý chodí po prašnej ceste, sám uprostred ničoho. Jediné čo má, je podložka, ktorú drží. Manželia ho zoberú v nádeji, že mu budú môcť pomôcť. Čo ešte ale netušia je, že on prišiel pomôcť im a obyvateľom Promise.

Nikto nevie, kto to je alebo odkiaľ pochádza. Šerif mesta, Brody, je odhodlaný odhaliť pravdu. Ale Brody má svoje vlastné problémy. Medzitým miestne ženy začali vyrábať podložky na modlenie podľa tej, ktorú mal Gabe.

V tomto mestečku sa začne diať zázrak po zázraku a obyvatelia Promisu chlapca príjmu. Ale keď milovaný mestský lekár zomrie je načase, aby sa odhalila pravda. A tá sa ukáže, keď Gabe zachráni život dcére pastora a privolá dážď, na ktorý všetci tak túžobne čakali.

Pri začiatku tohto filmu som si myslela, že ten film vypnem. Bolo to smutné až depresívne. No som rada, že som to nespravila. Každý z nás túži zažiť nejaký zázrak . Ale čo je dôležité je veriť v silu modlitby a veriť, že Boh v pravý čas pošle niekoho, kto ti pomôže. No Boh môže najlepšie konať, ak mu veríme, lebo naše pochybnosti a nedôvera sú prekážkami v jeho konaní. Boh na teba, na nás nezabúda, i keď nám sa to tak niekedy zdá. Presne tak ako aj mestečko v tomto filme už nedúfali, že ich môže postretnúť niečo dobré, všetci odtiaľ odchádzali. A v tom prišiel tento výnimočný chlapec, ktorý ich naučil modliť sa, naučil ich aká je modlitba dôležitá a vďaka nej sa môžu diať zázraky. Ťažkosti nám často uberajú z našej viery, oslabujú ju a strácame nádej na nejaký ten zázrak. Tento film vám určite túto nádej obnoví, posilní a prehĺbi modlitbu.

Celý film s titulkami je dostupný napr. na Gloria.tv.