V pokore spočíva sila, ktorá získava ľudí pre Boha. Sv. Vincent de Paul

Tipy a Triky

Ponúkame vám zopár tipov a trikov ako si spestriť pôstne obdobie.

Späť na zoznam tipov a trikov
Tip na film: Vzoprieť sa obrom (Facing the Giants) Pridané: 17.03.2018

Tip na film: Vzoprieť sa obrom (Facing the Giants)

Grant Taylor je trénerom futbalového mužstva na kresťanskej strednej škole. Tím, ktorý vedie nie je príliš úspešný. So svojou ženou má pekný manželský vzťah, ale inak je jeho život plný neúspechov. Problémy s futbalovým tímom a s očakávaním potomka, má ťažkosti s večne pokazeným starým autom, rozpadajúcim sa domom, nízkym platom a všeličím iným.
A k tomu všetkému vedenie školy spolu s rodičmi študentov začnú uvažovať o výmene trénera.
Celý svoj život začne Grant vnímať ako jednu veľkú katastrofu. Po nejakom čase, po prečítaní viacerých veršov z Biblie začne prosiť Boha o pomoc, chváli ho a prosí ho, aby zmenil k lepšiemu aspoň niečo málo v jeho živote. Po jednom nečakanom stretnutí v sebe Grant objavuje vieru, ktorá mu dodá silu vytrvať. Snaží sa povzbudzovať aj svojich študentov aby hľadali a vnímali Boha, aby ho chválili či už vyhrajú alebo prehrajú. Chvália Boha aj pri ich životných neúspechoch i v rozličných krízach. Prítomnosť Boha sa snažia uvedomovať si v každom okamihu života, nehanbia sa za svoj vzťah k Bohu aj vo svojom každodennom živote. Napokon sú vyslyšané aj Grantove prosby, ktoré Bohu predkladal a všetko je korunované úspechom Grantovho tímu v súťaži. S Bohom je všetko možné!

Ak ste tento film ešte nevideli, určite to urobte čím skôr. Úžasný príbeh o tom ako s Bohom nič nie je nemožné. Čokoľvek nás trápi nie sme na to samy. Je tu niekto, kto je stále s nami, kto dáva na nás pozor a pomáha nám prekonávať ťažkosti. Nie je to ľahké, nechať všetko na Boha, úplne sa mu odovzdať, no určite to stojí za to. Vlastnými silami nič nedokážeme ale ak necháme pracovať Boha, bude to oveľa lepšie. Tento film prišiel práve vo chvíli, keď som to potrebovala. Pri pozeraní som pocítila pokoj a uistenie, že Boh je tu. V mojom živote nejde nič ako by som chcela. Je to často ťažké, no práve takéto filmy, kde môže človek nabrať opäť silu ísť ďalej a bližšie k Bohu nás posúvajú a upokojujú, že s Bohom nič nie je nemožné. Možno pozretie si tohto filmu môže byť práve začiatkom krásneho vzťahu s Bohom.

„Nikdy sa nevzdávaj. Nikdy neustupuj. Nikdy nestrácaj vieru.“

Celý film s titulkami je dostupný napr. na Gloria.tv.