Na Neho zložte všetky svoje starosti, lebo on sa o vás stará. 1. Petrov 5,7

Tipy a Triky

Ponúkame vám zopár tipov a trikov ako si spestriť pôstne obdobie.

Späť na zoznam tipov a trikov
Tip na film: Amazing love (Úžasná láska - príbeh Ozeáša) Pridané: 10.03.2018

Tip na film: Amazing love (Úžasná láska - príbeh Ozeáša)

Vedúci mládeže Stuart a jeho manželka Beth berú niekoľko mladých na víkendové táborenie. Proti svojej vôli s nimi ide aj Ashley, ktorá sa oddeľuje od zvyšku skupiny. Jej neustále zlá nálada z nechceného výletu negatívne pôsobí na všetkých táborníkov. Preto sa Stuart rozhodol podeliť sa s nimi o dojímavý príbeh starozákonného proroka Ozeáša a jeho príklad ozajstnej, bezpodmienečnej lásky k jeho žene Gomer, ktorá sa nesprávala k Ozeášovi s úctou a láskou . Nakoniec sa každá osoba musí rozhodnúť ako reagovať a ukázať Božiu bezpodmienečnú lásku všetkým ľuďom. Tento príbeh motivuje táborníkov, aby ich srdcia zatúžili po takejto láske. A medzi sebou nájdu naozaj dobrých priateľov.

Pri počutí tohto názvu som si myslela, že ide o nejaký životopisný film, no mýlila som sa. Krásny film o tom ako Ozeáš dokázal milovať svoju ženu Gomer aj napriek všetkému, čo mu spravila, a ako sa k nemu správala. Chceli ju predať za otrokyňu kvôli tomu, že sa zaplietla so zlými ľuďmi. Aj keď Ozeáš vedel, že jeho žena nebola k nemu úprimná, spravodlivá a urobila veľa vecí, za ktoré by ju iní odsúdili, Ozeáš ju opäť prijal. Odpustil jej a miloval ju bezpodmienečnou láskou. Nebolo to pre neho ľahké, no Boh ho to naučil a dal mu silu.

Pri pozeraní tohto filmu si človek uvedomí, ako veľmi ho Boh miluje, že nás všetkých miluje bezpodmienečnou láskou. Keď sa niečoho dopustíme- hriechu, zla- myslíme si, že sme klesli v Božích očiach a On o nás už nestojí... ale to nie je pravda. Boh nás aj napriek našim pádom, tomu, že sa Mu veľakrát otáčame chrbtom, alebo konáme tak ako On nechce, miluje. Bezpodmienečná láska sa nedá opísať, ale v tomto filme je krásne zobrazená. Pri pozeraní som túto bezpodmienečnú lásku pocítila aj ja, a som si istá, že ju pocítite aj vy. Boh nás miluje touto láskou nech sme, akí sme. A aj my by sme sa mali k ľudom okolo nás, či už ich máme radi alebo sú nám nepríjemní, správať s láskou a porozumením.

Celý film s titulkami je dostupný napr. na Gloria.tv.