Láska začína až tam, kde už nie je možné čakať žiadny dar. Exupéry

Tipy a Triky

Ponúkame vám zopár tipov a trikov ako si spestriť pôstne obdobie.

Späť na zoznam tipov a trikov
Tip na film: Chatrč Pridané: 03.03.2018

Tip na film: Chatrč

Obsah: Tento film začína zobrazením šťastnej, krásnej, veriacej rodiny. Centrom celého filmu je Mackenzie Phillipse – otec rodiny, jeho detstvo, v ktorom veľa trpel a následne jeho súčasný život. Viera, ktorú mal Mack bola široká na rozdiel od viery jeho manželky, ktorá bola hlboká. Napriek všetkému čím si v detstve prešiel má štastné manželstvo a 3 krásne deti. Všetko sa však zmení po zmiznutí jeho dcérky Missy na rodinnom výlete. Rodinný výlet mal plný radosti ale namiesto toho sa z neho stala nočná mora. Celá rodina spolu s policajtmi hľadajú malú Missy. Nakoniec nájdu jej zakrvavené šaty v lese v opustenej chatrči. O niekoľko rokov neskôr Mack, ktorý je veľmi nešťastný, zúfalý, a utápajúci sa v beznádeji, nájde v schránke list. Nevie kto mu ho poslal ale stojí tam, že ho pozýva na víkend do chatrče. Domnieva sa, že mu ho vrah jeho dcéry Missy. Napriek všetkému sa vydáva na cestu do chatrče, na miesto kde sa začala jeho nočná mora. No to čo tam nájde, navždy zmení jeho život. Tu ho Boh učí vnímať jeho utrpenie inak. Mack Ho spoznáva a spoznáva zároveň aj seba samého.  A zisťuje, ako veľmi ho Boh miluje. Nakoniec mu láska a odpustenie prinesú radosť a pokoj do srdca.

Musím priznať, že tento film je najlepším filmom, aký som kedy videla. Bola som uchvátená od začiatku až do konca. Človek si pri každom zábere uvedomí, koľkých chýb sa dopustil ako on sám súdi Boha. No najviac, čo tento film ponúka pre každého jedného je ukážka toho ako nás Boh miluje. Pre mňa bolo vždy veľmi ťažké si predstaviť ako ma Boh môže milovať. Ako to, že vo svete je toľko zla. Tento prekrásny film ponúka odpovede. Pred pozretím tohto filmu som mala problém dôverovať Bohu, nevedela som totižto ako a prežívala som neustály strach. Pri pozeraní chatrče som videla ako sa o nás stará a nemáme sa báť, máme Mu dôverovať. Možno to nie je stále perfektné ale určite to je to lepšie. Najkrajšou scénou bolo práve to, keď Mack bol uprostred jazera na lodi, ktorá sa začala potápať. Potápal sa lebo ho zožierala minulosť, to čo prežil, a nedokázal dôverovať Bohu. Veľmi sa mi páčilo, čo mu Ježiš povedal- že nemá myslieť na minulosť a na bolesť. Uisťoval ho, že všetko bude v poriadku, že nič z toho mu nemôže ublížiť len nech Mu dôveruje, On nikam nejde. Ježiš mu sľúbil, že bude stále s ním a neopustí ho. Po tom ako sa Mackanzie upokojil, Ježiš mu podal ruku a vytiahol ho z člna, lebo Mack by to sám nedokázal. Práve tento akt, podania ruky mi pripomenul ako nám Boh denne túto  pomocnú ruku podáva, len Mu treba dôverovať a veriť, že On je tu s nami a nikdy nikam neodíde.

Tento film je naozaj úžasný a určite by som ho odporučila všetkým, no predovšetkým je určený ľuďom, ktorí prežívajú hnev, zatrpknutosť, smútok, alebo nevedia odpustiť. Určite veľa dá aj tým, ktorí sa cítia byť osamelí a necítia lásku alebo blízkosť Boha. Ľuďom, ktorí hľadajú odpovede prečo je tu zlo, kam smerujú, a aký má toto všetko zmysel. Ale určite každý by si v tomto zmysluplnom filme našiel niečo, čo by ho zarazilo, prinútilo premýšľať, a taktiež niečo, čo prenikne jeho srdce láskou Boha.