Diabol má strach z radostného človeka. Don Bosco

Otázky a odpovede

Tu môžete „vyspovedať“ zaujímavých ľudí, alebo si o nich prečítať.

Otázky môžu klásť, len prihlásení použivatelia!

foto

Martin Ondruš

Som jednoduchý chalan, ktorý sa svojim životom snaží ukazovať neobyčajný život obyčajného kresťana. Som animátor u salikov, študent, organizujem Festival Lumen a produkčne pomáham pri tvorbe Godzone Tour :)

Pre ešte lepšiu predstavu si pozri tiež Martinov blog a youtube

Odpovede:

 • Ahoj Martin, ďakujem za Tvoj seba opis. Je to niekedy dosť ťažká otázka. Zaujalo ma pri toľkých tvojich aktivitách, že ako vnímaš svoju “jednoduchosť”.

  Super otázka, moju jodnoduchosť vnímam vo vzťahoch a v prístupu k veciam. Snažím sa vždy hladieť na maličkosti a stavať veci na nich. Človek si ani neuvedomuje, ale maličkosti nás vedia robiť šťastnými. Netreba čakať na veľké veci, oni sú už tu, len ich treba vnímať :)

 • Z akej rodiny pochádzate, kedy ste sa dostali k viere?

  Som z Bratislavy a vieru mám od rodičov. Ako som ale rástol a dospieval vytvoril som si s Bohom jedinečný vzťah. No stále vďačím môjmu ocinovi a maninke za to čo do mňa vložili.

 • Ako veľmi ťa ovplyvňuje viera?

  Viera by nás nemala ovplyvňovať mali by sme ju žiť. Ja sa ju snažím žiť naplno. Celým srdcom a každý deň. Dôležité je nehanbiť sa za to kto si a v čo veríš.

 • Cítiš sa byť iný oproti ľuďom, ktorí nie sú veriaci?

  Vôbec, len som dostal obrovský dar viery. Bol by som brutálne rád, kedy ho mali všetci.

 • Martin, prečo práve Ježiš a nie niekto iný?

  Prečo Ježiš? :) Pozri, kto iný za nás zomrel? Nikto :)

 • Kým je pre Teba?

  Nad týmto sa fakt musím zamyslieť. Asi je pre mňa najlepším kamošom, ktorému môžem povedať vŠetko, aj sa nanho nahnevať a viem, že vždy bude pri mne.

 • Ste ženatý?

  Nie.

 • V čom vidíte problém stále viac rozpadajúcich manželstiev u veriacich?

  Asi nie som oprávnení na toto odpovedať, lebo ešte nie som ženatý. Ozaj neviem odpovedať, každý vzťah je veľmi odlišný.

 • Mladí sa často vyjadrujú ,že je problém nájsť veriaceho a praktizujúceho chlapca alebo dievča. Čo by ste im odporučili?

  Netreba mať veľké ideály.

 • Chcela by som sa opýtať, ktorý je Váš obľúbený svätec a prečo.?

  Don Bosco!!!!! :) Je to frajer hlavne v tom, že žil optimizmom a daroval svoj život mladým. Vytvoril výchovný systém, ktorý búra všetky zaužívané spôsoby.

 • Kto sú salici?

  Saleziáni don Bosca :)

 • Ako by ste najvýstižnejšie charakterizovali mladých ľudí dneška, s ktorými sa stretávate?

  Hladajúci, zranení, veselí.

 • Ako vidíte dnešných mladých kresťanov katolíkov?

  Toto je, že brutal ťažká otázka. Slovensko je veľmi rozdielna krajina, čo sa týka prežívania viery. Máme tu veľa príležitosti pre mladých, Festival Lumen, projekt Godzone, rôzne diecézne animátorské školy. Každý si vie násť to svoje. Mám k tomuto asi celkom zaujímavý názor, ale to je na veeeeeeľmi dlho, niekedy o tom spravím videjko :). V skratke, máme veľké šťastie, že máme takú super slovenskú Cirkev!!! Čo som sa rozprával s mladými z iných krajín, kde nemajú skoro žiadnu pastoráciu, môžeme byť veľmi radi za to čo tu máme a mali by sme to aj využívať. Preto keď máte príležitosť niekam ísť, tak tam choďte.

 • Ako vyzerá tvoj bežný deň?

  Ráno vstanem asi tak o 7:15. Hneď beriem do ruky mobil, kde mám dve appky. Zamyslenia a YouVersion Bibliu. Prečítam si zo svätého písma a trošku pomeditujem. Potom si dám taký 5 minútový ranný strečing a hneď za tým sprchu. Vačšinou neraňajkujem (podľa mňa je to zdravé :) ) Dám si rannú kávičku a idem do školy. V škole počas prednášok buď počúvam prednášajúceho, alebo pracujem na rôznych projektoch, vytváram nejaký kontent pre Festival Lumen, píšem maily, oslovujem partnerov. Hneď po škole mám nejaké stretnutia a keď nie tak nejaké točenia pre Startitup. Po tomto všetkom bežím na tréning, kde si zacvičím a zastojkujem. Večer prídem domov, postnem fotku na instagram, pozrem čo je nové na internetoch, pomodlím sa a idem spať. Každý môj deň sa ale líši. Niekedy celý deň strihám, niekedy celý deň točím, niekedy celý deň venujem Festivalu Lumen a niekedy celý deň venujem Godzone Tour.

 • Ako si sa dostal k natáčaniu videí?

  Vždy som chcel niečo tvoriť. Raz som zobral do ruky foťák, natočil som nejaké veci a chcel som z toho vytvoriť film. Začal som to rozvíjať a teraz som tam kde som. Ešte len na začiatku :) Veľmi mi ale pomohla aj Mediálna Škola, ktorú organizuje združenie Domka a Laura.

 • Odkiaľ ste získali financie na takýto zájazd?

  Na aký zájazd? :D Cestovanie v dnešnej dobe je veľmi lacné. Keď mám byť ale konkrétny, tak napríklad týždeň v Taliansku ma stál 180€.

 • Ako si sa dostal do organizačného tímu festivalu lumen?

  Cez Mediálnu Školu združenia Domka a Laura :)

Archív