Ak dovolíš, aby strach udával smer tvojho života, oberieš sa o budúcnosť. Kniha Rubínová žatva

Otázky a odpovede

Tu môžete „vyspovedať“ zaujímavých ľudí, alebo si o nich prečítať.

Otázky môžu klásť, len prihlásení použivatelia!

foto

Julo Slovák

Vymetal partie, sprejoval vlaky a dostal gitaru, na ktorej paradoxne nevedel hrať. Dnes stojí na pódiu a na čele projektu Godzone ako človek, ktorého si Boh premenil spôsobom, ktorý nie je štandardný. Líder, manžel a už aj otec.

Odpovede:

 • Ako ste vymetali partie? Čo Vám pomohlo upokojiť sa?

  Myslím, že som mal tak trochu šťastie v nešťastí. Napriek tomu, že som chodil do partie, kde sa predávali drogy, riešili peniaze a ďalšie vec,i a dokonca som aj ja sám predával všetko možné, nikdy som drogy nevyskúšal. Dokonca som ani nepil. Moja výchova doma ma od tejto možnosti nejako uchránila a nemal som potrebu, radšej som riešil „bussiness”. Upokojil som sa asi až pri svojom obrátení, keď som s týmito vecami aj partiami úplne sekol.

 • Čítam, že keď ste dostali gitaru, nevedeli ste na nej hrať :). Ako ste objavili svoj dar od Boha? Učili ste sa sám? Čo Vás viedlo k tomu, aby ste tento objavený dar použili práve tak, ako ho používate?

  Nie, naozaj som nevedel. Raz však prišlo za mnou jedno dievča a dala mi peniaze na moju prvú gitaru. A potom nasledovali chvíle, kedy som sa učil sám a vôbec mi to nešlo. Ale verím, že to bol dôležitý čas, kedy som na sebe trochu makal. A potom neskôr prišiel za mnou raz jeden človek na nejakej kresťanskej akcii, že som jediný, kto tu má gitaru a budem večer viesť chvály… no vtedy som vedel len 2 akordy, a tak som hral dve piesne s týmito akordami, no na konci boli ľudia dotknutí tým, čo Otec robil... myslím, že vtedy som tak pochopil, že do tejto oblasti ma Otec volá – do života chvály a uctievania. Neskôr prišla kapela ESPÉ a celá dobrodružná cesta s ňou.

 • Kedy nastala Vaša zmena a čo ju spôsobilo? Z akej rodiny pochádzate, kedy ste sa dostali k viere?

  Ja som bol k viere vedený od malička. Aj keď som sa dostal do partie, stále som v nedeľu miništroval a dokonca som chodil niekedy do kostola každý deň (lebo bola miništrantská súťaž:) ). No nemal som skúsenosť s Bohom a viera bola pre mňa iba náboženstvom bez akéhokoľvek osobného vzťahu s Ježišom. Obrátil som sa, keď som mal 14 rokov a veľmi veľa vecí sa vtedy zmenilo. No tou najpodstatnejšou bolo, že som sa osobne spoznal s Bohom vo vzťahu s Ním, vtedy sa tento vzťah začal…

 • Chceli ste sa stať kňazom? Ak áno, prečo? Ak nie, prečo?

  Asi ako každý chlapec,ktorý celý život miništroval, aj ja som nad tým uvažoval, ale nikdy to nebol môj zámer.. nejako môj život vždy smeroval ku rodine. Dnes mám krásnu a šťastnú rodinu.

 • Ako sa volá vaša manželka? Koľko máte deti? Syna/dcéru?

  Moja manželka sa volá Ivka a spolu máme nádherného syna Matthiasa :)

 • Ako by ste najvýstižnejšie predstavili projekt Godzone?

  Je to projekt novej evanjelizácie, ktorý má za úlohu zbudovať, zjednocovať a vychovávať generáciu, ktorej ide o Božie kráľovstvo, a tak prinášať cez ňu prebudenie do každej oblasti života. Verím v tento projekt ako v určité pohnutie tejto generácie, ktorá sa rozhodla rozširovať územie Božieho kráľovstva a Jeho vlády na Slovensku.

 • Často sa stretávate s mladými. Čo Vás s nimi najviac spája?

  To je pravda a myslím, že vidím v nich veľký potenciál. Vidím v nich hlbokú chuť žiť a zároveň nájsť samých seba. A tým som prešiel aj ja, a preto je pre mňa dôležité hľadať v nich to zlato, ktoré Boh do nich skryl a vyťahovať ho na povrch. Verím v potenciál, ktorý sa skrýva v každom človeku a túžim vidieť, ako táto generacia žije to, prečo bola stvorená.

 • Stretli ste sa s mladými, ktorí boli povzbudením aj pre Vás? V čom?

  Vlastne sa s nimi stretávam každý deň. Či už u nás v kancelárii , v spoločenstve na rôznych akciách či výjazdoch a musím povedať, že všetci sú pre mňa povzbudením. Lebo mnohí z nich žijú neskutočné príbehy, ktoré sú pre mňa inšpiráciou a povzbudením zároveň. Niekedy ma dojíma súdržnosť, ktorú medzi sebou máme a takisto nasadenie , s ktorým mladí ľudia idú do vecí.

 • Ako ste zažili konkrétne Božiu pomoc, keď ste ju najviac potrebovali?

  Tých príbehov je obrovské množstvo, dalo by sa snáď povedať len toľko, že každá oblasť môjho života je vložená do rúk Božej starostlivosti a patrí mu. Či je to v oblasti živobytia a financií, alebo v oblasti vzťahov, rodiny, spoločenstva, ale aj v oblasti toho, o čom snívame - Boh neustále sprevádza moje kroky a je to nádherné dobrodružstvo. Keď chýbajú financie, Boh pošle niekoho, kto nám ich dá. Keď hľadám riešenia vecí, ktorým nerozumiem, zrazu Boh pošle človeka, ktorý je na ne odborník a pod.

 • Julo Slovák je vaše skutočné alebo umelecké meno?

  Haha. Je to moje skutočné. Volám sa Július Slovák.

 • Čo pre Vás znamená hudba? Pre veľa spevákov a hudobníkov to znamená len získať slávu...

  Hudba je pre mňa neobmedzený nástroj, ktorým vyjadrujem svoju chválu k Bohu , ale zároveň aj veľký zdroj inšpirácie. Pre nás s kapelou je dôležité hlavne to, aby to, čo je vidieť na pódiu, sme naozaj žili aj v každodennom živote.

 • Kto je pre Vás vzorom? Máte nejakého obľúbeného svätca ?

  Mám ich niekoľko. Mojím vzorom je napríklad aj môj duchovný otec Janko Buc, moja manželka, ale aj mnohí ďalší, ktorí ovplyvnili môj život. Čo sa týka svätcov, tak mám veľmi rád apoštola Petra či Matku Terezu!

 • Indiskrétne: Kto dostal Váš hlas vo voľbách?

  V týchto parlametných voľbách som volil hnutie Obyčajných ľudí a nezávislých osobností. Hlavne preto, že v tomto hnutí kandidovali štyria moji vzácni priatelia, ktorí sú obrátenými kresťanmi - Edo Heger, Rišo Vašečka, Jozef Lukáč a Marek Krajči.

 • Aký je Váš obľúbený citát z Biblie?

  Mt 6, 33 “Hľadajte teda najprv Božie kráľovstvo a jeho spravodlivosť a toto všetko dostanete navyše.”

 • Čo pre Vás znamená rok milosrdenstva, ktorý bol vyhlásený?

  Obrovský priestor pre ohlasovanie a žitie evanjelia v praxi. Je to pre mňa znova len potvrdenie od nášho Sv. Otca,že potrebujeme prekročiť hranice našich kostolov, budov a stretiek a vyjsť von a reálne meniť atmosféru a robiť skutky lásky a milosrdenstva.

 • Čo Vám pomáha, keď máte zlý deň ?

  Myslím, že najviac mi vtedy pomáha to, že som sám alebo trávim čas s rodinou a s blízkymi priateľmi. Je však pre mňa dôležité sa vtedy zastaviť a uvedomiť si to, na čom naozaj záleží.:)

Archív