Láska začína až tam, kde už nie je možné čakať žiadny dar. Exupéry

Otázky a odpovede

Tu môžete „vyspovedať“ zaujímavých ľudí, alebo si o nich prečítať.

Otázky môžu klásť, len prihlásení použivatelia!

foto

Tím 40dni.sk

Môžete sa opýtať niečo nás, ktorí pripravujeme tento projekt, alebo všeobecne o projekte, čo vás zaujíma. Zloženie tímu:
Štefan Hýrošš (kňaz) - Duchovný správca projektu
Michal Privarčák - Technický správca projektu
Dušan Pirošík - Grafik + zodpovedný za sekciu pre mládež
Kristína Cingelová - zodpovedná za sekciu kvízy
Martina Gažová - zodpovedná za sekciu pre deti
a ďalší, ktorí pomáhajú

Odpovede:

 • Nemohol by sa v spovedelniciach nachádzať postup pri spovedi? Mnohí ľudia zabúdajú formulky a boja sa ísť na spoveď. Hlavne starší ľudia a deti.Veď aj kňazi počas omše sledujú text.

  Závisí to od kňaza vo farnosti.

 • Nemohlo by niečo podobné fungovať aj po pôste?

  Nechceme to robiť celý rok, pretože je to dosť náročné na čas a prípravu. Niekedy aj tých 40 dní je dosť :) . Môžno keby to bolo celý rok, tak to zovšednie a takto sa môžeme tešiť na ďalší rok.

 • Ja by som sa chcela spýtať, či sú tu na tejto stránke aj dáke modlitbičky a zamyslenia.

  Zamyslenia sú uverejnené na tejto stránke a modlitby si môžete pozrieť na www.modlitba.sk, kde nájdete aj iné: modlitby krížovej cesty, prezentácie, svedectvá...

 • Ako vlastne vznikol tento projekt?

  Moja prvá myšlienka bola dať na internet na každý deň jednu malú úlohu ako alternatívu k predsavzatiam, ktoré si dávame na dlhšiu dobu a ťažko sa plnia, niekedy sme demotivovaní, keď sa nám nedarí. Takto môžeme začať každý deň znova. Keď sa mi to jeden deň nepodarí, ďalší deň ma čaká niečo iné. S týmto som prišiel za našim vtedajším kaplánom Štefanom Hýroššom, ktorý túto myšlienku rozvinul a obohatil o ďalšie prvky. Najskôr sme to robili len pre našu farnosť. Keď p.kaplána preložili do Kláštora pod Znievom, tak sme spojili v tejto aktivite dve farnosti a na tretí rok sme pridali možnosť registrovať sa v ktorejkoľvek farnosti na Slovensku. Postupne sa vytvoril tím ľudí, s ktorými sa každý rok snažíme niečo vylepšiť a hľadať ako ďalej. Veľmi nám pomáha aj spätná väzba od návštevníkov. /Michal Privarčák/

 • Ako je to s nedeľami počas pôstneho obdobia? Vtedy pôst neplatí?

  Nedele patria do pôstneho obdobia už aj z názvu to vyplýva(1.pôstna nedeľa,...). Do 40-tich dní pôstu sa ale nepočíta.

 • Na internete som objavila stranku www obrateny katolik.sk a to co som si tam precitala ma šokovalo. Preto sa pýtam aký mate názor vy na túto stránku či na konkrétnu osobu.

  Nakoľko nepoznáme túto stránku podrobnejšie, nevieme sa k otázke vyjadriť. Odporúčame vám pozrieť si stránky, ktoré podporuje Konferencia Biskupov Slovenska.

 • Chcem sa len opýtať či nemôže byť kvíz častejšie?

  Z predošlých ročníkov sa nám osvedčilo, keď stredy bývajú od stredy do utorka, teda dlhšia doba aby ho stihli vyplniť aj tí, ktorí chodia na internet menej.

 • Dobrý deň :) Chcela by som sa Vás spýtať na to, ako je to so sťahovaním piesní z Youtube alebo rôznych obrázkov z internetu, ktoré síce zväčša majú autorské práva, no sťahovala by som si ich len pre vlastnú potrebu a nie za účelom zisku. Taktiež neviem ako je to so skenovaním kníh alebo sťahovaním skenovaných kníh z internetu. Považuje sa to za hriech? Ďakujem vopred za odpoveď :)

  Odpoveď si môžete pozrieť medzi odpoveďami morálneho teológa J.Viglaša, ktorý sa k tejto otázke vyjadril na našej stránke v otázke č.11.

 • Čo vás viedlo k vytvoreniu tejto stránky? Dá sa nájsť táto stránka aj v iných jazykoch a iných krajinách?

  Naším cieľom je poukázať na čas pôstu a vedieť ho správne využívať, preto sme aj v piatok dali deň "offline" - deň bez internetu. Stránka je len v slovenčine.

 • Stretávate sa na spoločnej modlitbe, slávení eucharistie, adorácii? Ako sa vám darí prekonávať prekážky, ktoré zaiste nastávajú... Čo vás najviac potešilo, oslovilo z predošlých ročníkov?

  Aj my sa pravidelne zapájame vo farnosti, chodíme na sväté omše, adorácie a modlíme sa aj za tento projekt. Najviac nás asi oslovili odpovede na otázky, ktoré nám posielajú vybrané osobnosti, ktorými sa môžeme každý povzbudiť na našej životnej ceste.

Archív