Prijímajte jeden druhého, ako aj Kristus prijal Vás, na Božiu slávu. Rim 15, 7Mládež

Späť

Forty For You - Choď na to lišiacky!

Evanjelium: Jn 4, 43-54

Zamyslenie:
Muž prosí o uzdravenie svojho syna. Má vieru, myslí mu to, no a čo je hlavné, je tu Ježiš. Moment, zastavíte ma, ako je z textu poznať, že mu to myslí? Nuž, mám iba skromný nápad. Vojenskí velitelia si všímali každý detail, ktorý by im mohol priniesť výhodu - terén, počasie, poloha slnka, únava zvierat, i ľudí, a tak ďalej. Alebo keď sa snažíme zahnať chrípku, nakombinujeme si toho veľa – citrón, čaj, zázvor, cesnak, spánok, oddych. Obrazne povedané - bojujeme na všetkých frontoch. Muž z evanjelia to spravil až lišiacky. Aby mal väčšiu šancu, že ho Uzdravovateľ prijme, išiel za ním po obede, okolo jednej hodiny, keď bol iste dobre najedený.

Rozum je dar od Boha. Dal nám ho s tým, aby sme ho používali, rozvíjali, aby sme boli kreatívni v rôznych smeroch. Don Bosco sa nebál ani rôznych prefíkaností, pokiaľ šlo o spásu duší. Nech nám je v tomto vzorom, aby sme aj my boli takými „foxíkmi“(z angl. fox- líška; „líštičkami“)

Plug and Pray:
Pane, vďaka Ti za všetko, čo som od Teba dostal, zvlášť za dar rozumu. Prosím Ťa, aby som správne využíval čas a rozvíjal tak aj samotný dar rozumu. Taktiež Ťa prosím o otvorené oči a srdce, aby som ho vedel správne použiť na Tvoju väčšiu slávu. Amen.

V akcii:
Vymysli si nejaký fígeľ, ktorý Ti umožní niekoho potešiť, priblížiť sa k druhému, porozprávať sa s niekým o viere.

Bonus:
Pozri si toto video.Michal

Projekt pôstnych zamyslení Forty For You pripravujú organizácie Laura, združenie mladých a Domka, združenie saleziánskej mládeže.

obr